Jak używać rollera do twarzy i ciała Easy Ice Roller?

  1. Umyty i zdezynfekowany Easy Ice Roller włóż do foliowego, wielorazowego woreczka i przed użyciem przechowuj w lodówce lub zamrażarce minimum godzinę. Maksymalne efekty masażu uzyskuje się po schłodzeniu wałka rolującego przez co najmniej kilka godzin, a najlepiej przez całą noc. Żeby twój roller był zawsze zwarty i gotowy do kolejnego użycia najlepiej na stałe przechowuj go w lodówce lub zamrażarce i wyciągaj tylko na czas masażu. 
  2. Kiedy główka rollera jest dostatecznie schłodzona wyjmij Easy Ice Roller z lodówki lub zamrażarki.
  3. Wykonaj masaż rollerem na oczyszczonej skórze twarzy, a następnie zaaplikuj kosmetyki pielęgnacyjne. Dla uzyskania efektu lepszej absorpcji składników aktywnych zawartych w kosmetykach można wykonać masaż rollerem także po nałożeniu produktów pielęgnacyjnych: toniku, serum, kremu lub olejku. Pamiętaj jednak, by nigdy nie masować twarzy w makijażu. 
  4. Po użyciu zawsze umyj i zdezynfekuj roller. Możesz użyć dowolnego środka do dezynfekcji lub po prostu umyć go pod bieżącą wodą z użyciem mydła antybakteryjnego. Po umyciu z powrotem umieść roller w woreczku i wrzuć do lodówki lub zamrażarki. 

Jak masować twarz rollerem Easy Ice Roller?

Masaż twarzy rollerem rozpocznij od górnej części klatki piersiowej, obojczyków i szyi. Roluj pionowymi ruchami ku górze, kierując się w stronę twarzy. Następnie roluj bardziej poziomymi ruchami wzdłuż linii żuchwy, policzków i czoła do skroni. Jeśli cierpisz na obrzęki pod oczami, poświęć tym obszarom nieco więcej uwagi, ale pamiętaj, aby zachować przy tym szczególną delikatność. Główną zasadą masażu rollerem do twarzy jest przeciwdziałanie grawitacji, poprzez masowanie skóry ruchami od dołu do góry i od wewnątrz twarzy na zewnątrz. 

Dodatkowe wskazówki dotyczące rollowania twarzy:

  • Jeśli twoja skóra jest szczególnie wrażliwa na zmiany temperatury lub jeśli jesteś posiadaczem cery naczynkowej, wykonaj masaż rollerem na maseczce w płachcie, która złagodzi działanie niskiej temperatury na skórę. Możesz też odczekać chwilę po wyjęciu rollera z lodówki lub zamrażarki, tak by roller był chłodny, nie lodowaty. 
  • Dopasuj poziom nacisku i intensywność masażu do osobistych preferencji, bądź delikatny. Masaż Easy Ice Rollerem powinien być miły, przyjemny i relaksujący. 
  • Masowanie rollerem okolicy ust poprawia ich krążenie, dzięki czemu usta zyskują pełniejszy i bardziej całuśny wygląd.

Jak długo powinien trwać masaż rollerem do twarzy? 

Roluj skórę do uzyskania zadowalających efektów, ale pamiętaj, aby masować naprzemiennie różne obszary i równomiernie rozprowadzić uczucie zimna po całej twarzy. Idealnie byłoby przeznaczyć codziennie około 15 minut na masaż twarzy, ale jeśli kwadrans brzmi dla ciebie, jak wieczność to nawet 5 minut chłodzącego masażu przyniesie widoczne rezultaty.

Jak często używać rollera do twarzy? 

Pamiętaj, by używać Easy Ice Roller regularnie. Dla uzyskania maksymalnych efektów wprowadź go na stałe do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Możesz rozpocząć swój dzień od zimnego, rozbudzającego masażu twarzy lub cieszyć się relaksującym chłodem po wymagającym dniu lub nieprzespanej nocy, w zależności od indywidualnych preferencji. Roluj tak często lub tak rzadko jak tylko chcesz. Sięgaj po Easy Ice Roller tak często, jak tylko poczujesz potrzebę dobroczynnego dotyku chłodu. Regularne stosowanie Easy Ice Rollera szybko odpłaci się poprawą stanu skóry twarzy i ciała. Nawet kilkuminutowy, codzienny masaż twarzy przyniesie znaczące, widoczne zmiany. Po prostu: daj mu szansę!